מרכז מבקרים


מפעל הקוסמטיקה והמעבדות ממוקמות בכפר הדרוזי בית ג'אן. המפעל החדש הוקם ב-2010 ומכיל מכשור חדיש ומדויק המותאם לשיטות ייצור מודרניות על פי תקנים בינלאומיים.
בכפר הדרוזי בית ג'אן, הגבוה ביותר באזור, בלב השמורה מירון, היכן שהריאות מתרחבות בהנאה לשאיפת אוויר צלול, והחושים מתעוררים אל מול הנוף הפראי של הגליל נמצאות מעבדות ד"ר דבור. בהם משלבים בין סודות צמחי המרפא הגליליים על פי המסורת הדרוזית והגלילית לבין הידע והטכנולוגיה של היום. צמחי המרפא הייחודיים של הגליל לא רק יפים לעין, אלא גם טובים לבריאות בכלל ולעור בפרט, מהם מכינים תמציות, שמנים אתריים ומי פרחים,מפתחים ויוצרים חליטות צמחי מרפא, מוצרי קוסמטיקה טבעית ודרמוקוסמטיקה ייעודית נגד הזדקנות העור.

  • במקום שילוב מיוחד ומושך עין בין ישן לחדש, עץ ואבן, צמחי מרפא ומים. למגיעים למקום לסיור במרכז המבקרים או לרכישת המוצרים האיכותיים, מצפה חוויה ייחודית שאין הרבה כמותה בארץ.
  • ד"ר דבור שהקים את המקום הוא בין השאר בעל תואר דוקטור מהטכניון, מרצה בבתי ספר לרפואה, סיעוד ופיזיותרפיה לפרמקולוגיה קלינית, ביוכימיה וצמחי מרפא. המרכז הייחודי הינו תוצר המשלב בין אהבתו לסביבה בה גדל העשירה בצמחי מרפא לבין הידע המסורתי שאסף באזור ויישומם בטכנולוגיה מתקדמת ביותר.
 
  • המיזם נפתח כאקט של תמיכה חברתית בכדי לתת מענה ולו קטן לנשים המובטלות במגזר. בנוסף לכך כתמיכה לחקלאים וכאקט חינוכי כפרויקטי חקר לתלמידים. ואם זה לא מספיק, בתהליך הייצור משתמשים בעלי הזית הרבים שבסביבה, אלו שבדרך כלל אין להם דורש ותהליך שריפתם מייצר עשן סמיך, ומזהם את הסביבה.
  • המרכז של ד"ר דבור פתוח בפני בודדים, קבוצות, חברות, ימי גיבוש לעובדים, סדנאות ואף לאירועים מיוחדים כגון כנסים מקצועיים ועוד. אז אם נדמה לכם שאתם מכירים את הגליל היטב, הנה פנינה נסתרת שכדאי לכם להכיר. בביקורכם במרכז המבקרים של מעבדות ד"ר דבור ניתן לשלב סיורים מודרכים כולל סיפורים מהמסורת על צמחי המרפא בגינה, הרצאות מגוונות בתחומים שונים, כמו התמודדות עם הזדקנות העור, עולמם המפתיע של צמחי מרפא, וסיפורי מורשת מקומיים. להזמנות צרו איתנו קשר.


 
   

Dr. Dabour - The Spirit of Nature