צמחי מרפא לשיער


במהלך ההיסטוריה האנושית ניתן לשיער האנושי, בעיקר לשיער נשי, מקום מיוחד. השיער הנשי נחשב למשהו יפה, רומנטי, מלא תשוקה. לכן גם נשים נוהגות לטפח אותו ולטפל בו במשך זמן רב בכל בוקר וערב וכן לפני אירועים חשובים. 
 
במהלך השנים ייצרו חברות הקוסמטיקה השונות מוצרים לטיפוח שיער בין היתר מסיכות לשיער אשר חלקן מתבסס על צמחי מרפא לשיער. הרעיון דומה במובנים מסוימים לקרמים ומשחות שמיועדות לעור ומתבססות על צמחי מרפא. גם כאן בכל הקשור לערכת שיער טבעית אשר כוללת מסכות לשיער, ישנו שימוש נרחב בצמחי מרפא לשיער מתוך הכרה שבאותם צמחים ישנם מרכיבים שונים אשר משפרים את איכות השיער ושומרים על הרעננות שלו. 
 
השיער כידוע עלול לספוג מנזקים רבים, בין היתר כתוצאה מהשפעות מזג האוויר, רטיבות, יובש, הברשות רבות, שימוש בתרופות והורמונים, שינויים בגוף ועוד. כל אלה עלולים להפוך שיער מבריק ויפה לשיער נטול ברק ולא מעודן. על כן יש צורך להשתמש לעיתים קרובות בתכשירים ששומרים על איכות השיער בין היתר מסיכות לשיער המורכבות מצמחי מרפא. צמחי מרפא אלו מחליפים במובן מסוים את השימוש שהיה נהוג בעבר במסכות ובתכשירי שיער שונים בחומרים לא טבעיים, חומרים כימיים אשר גרמו נזק לשיער והשאירו בו אלמנטים לא ידידותיים לסביבה ובפרט לשיער. 
 
בין צמחי המרפא שמתאימים לשיער אנחנו יכולות למצוא צמחים כמו גוטו, סרפד, שיבולת שועל, ריישי, אצות ים, כוכבית, לפה, לחך, שינה, ערבה, תלתן, גרניום, אלכמילה ועוד. חשוב לציין כל אחד מהצמחים יש לו סגולות אחרות אשר מתאימות לסוג שיער אחר. על כן לא כל צמח מרפא לשיער מתאים לכל מסכת שיער שאנחנו קונות. כמו כן לא כל ערכת שיער טבעית מכילה את כל הצמחים שאנחנו מחפשות, לכן חשוב לחפש ערכות שיכולות להתאים לסוג השיער שלנו. במידה ונשתמש בערכות שיער שלא מתאימות אנחנו עלולים להתמודד עם בעיה שהשיער שלנו לא רק שאיננו נופל מבריק ורענן יותר אלא להיפך הוא יתחיל לסבול מנזקים חדשים שעלולים לגרום לו בעיות. 
 
על מנת להשתמש בערכת שיער טבעית כמו שצריך, יש להתייעץ עם אנשי מקצוע שיבחנו את סוג השיער שלנו ויתאימו לה ערכה עם צמחי מרפא לשיער אשר יכולים לעזור לנו. לשם כך אנחנו ממליצים לכן לפנות למעבדות ד"ר דבור. צוות המעבדה מתמחה בייצור ערכות שיער טבעיות כולל מסיכות לשיער המיוצרות באופן טבעי. הצוות ישמח לעזור לכן בכל עניין ושאלה. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:


Dr. Dabour - The Spirit of Nature